Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. W Orkana w Nowym Targu w dniach 22 - 25.03. 2017 r. uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Krakowie. Do centrum kongresowego EXPO KRAKÓW na 3 dni zjechali przedstawiciele szkół małopolskich, by zaprezentować swą ofertę skierowaną przede wszystkim do gimnazjalistów. Techniki lansowania produktów zademonstrowali w praktyce uczniowie technikum organizacji reklamy z ZS1, którzy m. in. mogli pochwalić się różnymi gadżetami i własnoręcznie przygotowanymi materiałami promocyjnymi. Misterne wzory wykonane na maszynie hafciarce, prace projektowe powstające na sztalugach, pokaz mody i sesja zdjęciowa - to kolejne działania ukazujące specyfikę kierunków kształcenia w Sokole. Stoisko ZS1 tłumnie odwiedzali goście, wśród których znaleźli się pani kurator Barbara Nowak oraz urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego pan Bogusław Waksmundzki. Nie brakowało chętnych do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z naszym przesympatycznym „Sokołem”.

Tekst: prof. J. Fryźlewicz-Luberda; zdjęcia prof. M. Bachulski.