Uczennice z naszej szkoły uczestniczyły 7 stycznia w rejonowych eliminacjach do finału 40- ego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia – Florka zorganizowanym w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu. Miło nam donieść, że w kategorii recytatorów: II miejsce zajęła Jolanta Strzęp z klasy I TGR, a III miejsce – Ewelina Gąsienica z klasy III TGR. Zakwalifikowały się one do finału konkursu, który odbędzie się w Białym Dunajcu. Gratulujemy!!!

czytaj więcej

W sobotni wieczór - 9 stycznia - przyszli maturzyści zebrali się, by świętować niepowtarzalny moment w swoim dorosłym życiu - bal na 100 dni przed maturą. Kreacje dziewcząt urzekały krojem, fantazją wykonania, kolorystyką, chłopcy prezentowali się niezwykle elegancko w garniturach i "pod krawatem tudzież muszką". Ten niepowtarzalny wieczór rozpoczął dostojny polonez, a pary zachwycały tańcem w ciekawym układzie choreograficznym. Staropolski taniec stał się wstępem do imprezy, w trakcie której zobaczyliśmy, że Sokół potrafi bawić się świetnie!

czytaj więcej

Dzisiaj tj. 14 stycznia w konkursie gwarowym im. A. Skupnia-Florka wspaniale reprezentowały naszą szkołę uczennice: Ewelina Gąsienica (III TGR) i Jolanta Strzęp (I TGR). Pięknie recytowały teksty lokalnych poetów.

czytaj wiecej