066Już po raz ósmy uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w akcji honorowego oddawania krwi. Nie straszna była im igła, bo robili to z uśmiechem na ustach. 3. kwietnia br. w auli zebrała się licznie młodzież i aż 47 wspaniałych i radosnych młodych ludzi podzieliło się bezcennym darem jakim jest krew. Wielu spośród nich to już weterani krwiodawstwa, legitymujący się stosownym dokumentem.

Po raz kolejny oddali też krew prof. M. Cieżobka i nasza pani sekretarka Małgorzata Papierz. To piękny przykład dla innych!

Dzięki wszystkim oddającym zebraliśmy ponad 21 litrów krwi!

Zebranym towarzyszył nasz sokołek - szkolna Maskotka. Organizatorem zdarzenia był - jak poprzednio - Klub Honorowych Dawców Krwi przy IPA Polska Region Nowy Targ. Akcję koordynowała prof. Anna Bachulska.

Tekst prof. E. Bogaczyk; zdjęcia Kasia Zakrzewska, Jola Bednarz z kl. III FI; prof. E. Bogaczyk