W dniu 24 lutego 2021 odbył się w szkole praktyczny kurs dla nauczycieli pt. „Bezpieczeństwo w sieci”, organizowany w ramach projektu „Aktywna Tablica”, realizowanego wspólnie z Zespołem Szkół z Rabki-Zdrój. Szkolenie zostało przeprowadzone przez naszych informatyków – panów Michała Bachulskiego, Michała Pawłowskiego i Marka Regieca. Z naszej szkoły wzięło udział 7 nauczycieli oraz gościliśmy 5 nauczycieli z Rabki.

Uczestnicy szkolenia poznali praktyczne sposoby konfiguracji komputera, kont użytkowników i haseł, czyszczenia i optymalizacji systemu, tak by jak najlepiej przygotować komputer do bezpiecznej pracy i rozrywki. Materiały ze szkolenia waz z filmem zostały udostępnione nauczycielom na platformie Google. Planujemy kolejne szkolenia dla nauczycieli.