"Dobre oko" profesjonalnego fotografa potrafi zmienić produkt w obiekt pożądania, a nawet w dzieło sztuki. Osoby zaś i wnętrza zyskają na atrakcyjności, tak że - frapują, intrygują! Zanim jednak tak się stanie, potrzebne są odpowiednie umiejętności i takie zdobywali, szlifowali uczestnicy kursu Fotografia reklamowa w pracy fototechnika prowadzonego przez pana Tadeusza Bącala (nauczyciela zawodu i nowotarskiego fotografika). Zajęcia odbywały się od 20.02.2021 r. do 6.03.2021 r. Uczniowie w czasie 30 godzin nabywali umiejętności potrzebnych w pracy fotografika w zakresie szeroko pojętego procesu tworzenia zdjęć reklamowych.

Rozpiętość tematyczna zajęć była rozległa: od fotografii produktów, poprzez fotografię wnętrz czy żywności aż do fotografii wizerunkowej i pozwalała uczestnikom na łącznie własnych wizji z artystycznymi kreacjami produktów przygotowywanych do reklamowania.

Atrakcyjności zajęciom przydały m.in. możliwość fotografowania: potraw przygotowanych w pobliskiej restauracji oraz potencjalnego klienta.

Dzięki współpracy z restauracją Sushi Banzai z Nowego Targu - uczniowie mieli sposobność wykonania zdjęć potraw kuchni azjatyckiej (sushi i makarony), co - według p. Bącala - było dla młodzieży doskonałym doświadczeniem, ale i sporym wyzwaniem.

Natomiast podczas sesji fotografii wizerunkowej uczniowie pracowali z potencjalnym klientem - nowotarskim agentem ubezpieczeniowym, który zgodził się pozować kursantom. Dzięki temu mieli okazję sprawdzić się w pracy z obcą osobą, a nie było to łatwą sprawą, wymagało wielu umiejętności i odpowiedniej organizacji warsztatu pracy.

Zajęcia tego kursu pozwoliły uczestnikom na wykreowanie nowego spojrzenia na świat ludzi i produktów w reklamie, na zmierzenie się z własnymi ograniczeniami i dały upust uczniowskiej wyobraźni pod okiem fachowca praktyka.

Zajęcia prowadzone były o w Zespole Szkół Nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu w ramach projektu: "Utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży administracyjno-usługowej w powiecie nowotarskim".

Informacja p. T. Bącal; tekst p. E. Bogaczyk; zdjęcia uczestnicy kursu, p. T. Bącal.