Kolejna miła wiadomość z frontu modowego! Zwycięzcami finału III Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Projektantów i Krawców "Szmaragdowy Guzik" w Lesznie zostali nasi uczniowie.

I miejsce zdobył Miłosz Długopolski z nagrodą w postaci 2,5 letnich studiów na kierunku Projektowanie Ubioru w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych im. Prof. Michała Iwaszkiewicza w Poznaniu.

Wyróżnienia  uzyskały Justyna Kołodziej i Barbara Mach ich nagrodą będzie miesięczny staż  w Poznaniu u cenionej projektantki Magdaleny Hasiak.

Uczniowskie projekty powstały pod czujnym okiem nauczycielek zawodu: p. Bogumiły Podkanowicz, p. Anny Sowińskiej, p. Moniki Gierat.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszej owocnej nauki.

Rozstrzygnięcie finału konkursu odbyło się 20 kwietnia 2021 r. w Lesznie. W zmaganiach brali udział uczniowie ze szkół modowych z całej Polski. Z naszej szkoły do konkursu zorganizowanego pod hasłem "Materia Rzemiosła" zgłosili się:

Miłosz Długopolski (z klasy III MR) z projektem "Wit-rażony światłem";

Justyna Kołodziej (z klasy III MR) z projektem "Pink knight- różowy rycerz";

Natalia Kwiatkowska (z klasy III MR) z projektem "Powrót Erdy - Ziemia, puch i kryształ" Barbara Mach (z klasy III MR) z kolekcją "Niezwykłe szaty królowej”;

Paulina Michniak & Karolina Molek (z klasy IV MR) z projektem " Patchworkowe wariacje".

Do finału zakwalifikowali się: Miłosz Długopolski, Justyna Kołodziej i  Barbara Mach. Ich prace zdobyły nagrody wymienione powyżej.

Uczestnicy zaprezentowali swoje projekty na zdjęciach i krótkich filmach, a o swojej interpretacji tematu konkursu opowiadali jury podczas spotkania online.

Praca Miłosza Długopolskiego:

Praca Justyny Kołodziej: