Zakończył się kurs programowania aplikacji internetowych w oparciu o język PHP i bazę danych MySQL prowadzony przez p. Mateusza Leśniowskiego (nauczyciela zawodu). Uczestnicy zajęć nauczyli się projektować relacyjną bazę danych oraz zarządzać danymi w bazie używając języka zapytań SQL. Następnie używając skryptowego języka programowania PHP w wersji 7.4 utworzyli dynamiczną aplikację internetową, poznając przy tym zalety i sposoby programowania obiektowego.

Zajęcia odbywały się od 6 marca do 24 kwietnia 2021 r. i były rozłożone na 35 godzin, na których uczniowie samodzielnie stworzyli własne aplikacje internetowe i opublikowali je w Internecie. Efektem pracy były minCMSy, ankieta internetowa podliczająca wyniki oraz gry: szybkościowa oraz kółko krzyżyk.

Zajęcia prowadzone były przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Zespole Szkół Nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu w ramach projektu: "Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży elektryczno-elektronicznej w powiecie nowotarskim".

Tekst i grafiki p. M. Leśnowski.