100 minut. Tyle zajęło nam przeczytanie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w ramach ogólnopolskiej akcji znanej jako Narodowe Czytanie. Wystartowaliśmy o 9.30 dziś, 4 września 2021 w parku miejskim w całkiem licznej grupce uczniów i nauczycieli. Nasze grono wsparła także jedna z mam. W rolę pani Dulskiej wcieliła się pani prof. Joanna Kapel, pan prof. Krzysztof Żebrowski odgrywał Zbyszka, Hesia i Juliasiewiczowa to pani prof. Katarzyna Kozak. Mela, Lokatorka i Tadrachowa - pani prof. Joanna Fryźlewicz-Luberda, a pani prof. Edyta Czubiak-Nykaza podjęła się stworzenia roli Hanki. Przychylnym okiem z pomnika przyglądał się naszym wyczynom czytelniczym wieszcz Adam, towarzyszyła nam piękna, promienna aura, ogólnie więc atmosfera była wyśmienita. Już cieszymy się z przyszłorocznej edycji Narodowego Czytania, kiedy wspólną lekturą będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Relacja fotograficzna w rozwinięciu!

 Notka p. J. Fryźlewicz-Luberda, zdjęcia Maciej Ślaga z klasy II FL.