Piękno naszej podhalańskiej krainy podziwiali 8 października 2021 r. uczniowie ZS1 podczas rajdu imienia patrona szkoły - Władysława Orkana. Młodzież z klas pierwszych oraz IV FL wraz z nauczycielami powędrowała brzegiem Czarnego i Białego Dunajca do Rezerwatu Bór na Czerwonem. Przeszła pomostami nad torfowiskiem do tarasu widokowego i choć mgła przesłoniła widok na panoramę Tatr, to wędrowcy mogli podziwiać florę tego uroczego nowotarskiego zakątka. Młodzież z pozostałych klas eksplorowała gorczańskie szlaki (na Turbacz -III MR, Łapsową Polanę - IV TI, IV MR, III PGR, III FL), tatrzańskie (Góbałówka, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku - II PI) oraz pienińskie (Wąwóz Homole - IV GR i III PMR). Gdy opadły mgły, piękna słoneczna pogoda i dobre humory towarzyszyły wszystkim przemierzającym drogi i ścieżki Podhala.

Zdjęcia z wędrówki do Rezerwatu Bór na Czerwonem - p. T. Śmiałkowski (001-029);

fotki z Turbacza - p. K. Hodorowicz (030-032);

zdjęcia z wyprawy Zakopiańskimi szlakami - p. J Kapel (033 - 037)

fotografie z Łapsowej Polany - p. M. Giełczyńska (038 - 049).