Żyjemy w globalnej wiosce, ale żeby móc się w niej swobodnie porozumiewać należy legitymować się znajomością języka angielskiego. Dla wielu naszych uczniów jest to umiejętność, którą szlifują i doskonalą nie tylko w szkole, a okazją do sprawdzenia nabytych wiadomości  i biegłości w gramatyce języka angielskiego jest olimpiada.

4 listopada 2021 r. kilku śmiałków wzięło udział w pierwszym etapie  zmagań olimpijskich z języka angielskiego pod czujnym okiem prof. Barbary Giacomini-Rybczyńskiej. Uczniowie pisali  test, który  składał się z 60 zadań, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo.

Naszej młodzieży życzymy zdobycia wysokiej ilości punktów i zakwalifikowania się do kolejnego etapu olimpiady, który odbędzie się 10-12 stycznia 2022 r.

Tekst p. E. Bogaczyk na podstawie informacji przekazanej przez p. B. Giacomini-Rybczyńską  ; zdjęcia