10 listopada 2021 r. w ZS1 w Nowym Targu odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu w obecności pocztu sztandarowego wydarzenia zostały przeniesione (niezupełnie serio) do siedziby pewnego hipotetycznego paktu militarnego, którego oficerowie chcieli poznać wydarzenia związane z zawiłą historią Polski. Dalej sprawy potoczyły się już całkiem poważnie, bo przywołano ważne daty, postacie i fakty, które ostatecznie szczęśliwie doprowadziły do uzyskania przez naszą ojczyznę wolności i suwerenności. Nie zabrakło utworów lirycznych i pieśni należących do patriotycznego kanonu.

Ze względu na ograniczenia epidemiczne w uroczystości uczestniczyli tylko delegaci klas. Pozostali uczniowie będą mogli obejrzeć akademię, która w całości została zarejestrowana, na najbliższych zajęciach z wychowawcami.

Radosnego świętowania 11 listopada!

Akademię obejrzeć można tutaj:

https://youtu.be/BuvdtRIhEm0

Tekst J. Fryźlewicz-Luberda; zdjęcia Milena Świerczewska