3 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja turnieju e-sportowego SoCool. Od godziny 9.00 społeczność Sokoła mogła przyglądać się rywalizacji grup uczniowskich o wejście do reprezentacji szkoły w grach: Counter Strike, League of Legends oraz FIFA. Ideą przyświecającą organizowanemu wydarzeniu była promocja współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji jak również rozwijanie pasji uczniów związanych z grami wirtualnymi. W oficjalnych zawodach wzięło udział ponad 80 osób. Podczas rozgrywek finałowych każdy uczeń mógł sobie umilić czas w specjalnej strefie wolnej gry - zmagając się w: Dirt’a, Wiedźmina 3, Broforce’a, Forza Horizon 4 i in. Nad właściwym przebiegiem rozgrywek czuwali organizatorzy: przewodniczący samorządu uczniowskiego - Tomasz Mikołajczyk, przewodniczący sekcji e-sportowej - Krzysztof Pelczarski wraz z członkami sekcji, a także grono pedagogiczne. Przygotowanie całego turnieju (w tym przystosowanie 46 komputerów szkolnych oraz 5 serwerów) trwało 4 dni. W sumie organizacja turnieju pochłonęła około 500 roboczogodzin i pozwoliła przyszłym informatykom wykorzystać wiedzę zdobytą podczas nauki w Sokole. Natomiast uczestnicy turnieju rozwijali swoje pasje, zdobyli nowe doświadczenia i zaznali wielu emocji.

Największe tłumy przyciągnęły zmagania w Counter Strike, którego rozgrywka streamowana była na scenie. Chociaż drużyn było wiele, a walki niezwykle zaciekłe na podium znaleźć mogły się tylko trzy drużyny.

Wyniki Counter-Strike: Global Offensive 5vs5:

1. Jakub Smaga, Dawid Trzebuniak, Sebastian Kustwan, Szymon Gut i Dominik Ledworuch

2. Albert Regiec, Krystian Maj, Mateusz Magiera, Jan Florek oraz Łukasz Wąś

3. Adrian Klamerus, Robert Wyrostek, Mateusz Baraniak, Michał Krzysztoń i Darek Rzepka

Wyniki Counter-Strike: Global Offensive 2vs2:

1.Bartłomiej Bukowski i Łukasz Nosal,

2.Szczepan Duda i  Mateusz Marusarz,

3.Rafał Sarata i Bartek Stanek.

Wielkie uznanie należy się też zawodnikom grającym w LoL’a, ich rozgrywki pełne były niezapomnianych akcji i wielkich emocji.

Wyniki League of Legends:

1.Filip Golec, Adrian Waras, Wojtek Kowalczyk, Mirosław Cyrwus, Karol Surma (grający w zastępstwie za Kamila Petka),

2. Adam Szczypta, Mateusz Łęczycki, Marcin Monka, Piotr Bednarczyk, Krzysztof Klimek,

3.Piotr Bąk, Adam Starmach, Milan Czyszczoń, Dawid Surówka i Sylwia Pańszczyk.

Nie zabrakło również piłkarskich emocji w grze FIFA 19, którą najlepiej opanował Marcin Grzywnowicz zajmując pierwsze miejsce, zaraz pod nim uplasował się Hubert Kos, a podium zamknął Łukasz Jakubiec.

"Patrząc jak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze turnieje, zastanawiamy się poważnie nad organizacją turnieju międzyszkolnego, rozmawialiśmy już na ten temat z dyrekcją szkoły, pomysł się spodobał” - powiedział przewodniczący samorządu uczniowskiego:Tomasz Mikołajczyk.

Tekst - Grzegorz Mroszczak z kl. III RL, zdjęcia - Patrycja Kurowska z kl. II FL.
Korekta p. E. Bogaczyk