22 października 2019 r. uczniowie kierunków modowych z klas II, III i IV technikum uczestniczyli w pierwszym etapie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Konkurs odbył się w auli szkoły, każdy uczestnik zajmował losowo wybrane miejsce. Zebranych powitała p. wicedyrektor Barbara Gajewska, omówiono zasady pracy z arkuszem konkursowym,  następnie rozdano je o godzinie 9.00 i uczestnicy rozpoczęli swoje zmagania z testem wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły przedmiotów zawodowych z profilu kształcenia w zawodzie technik przemysłu mody. Uczniom życzymy dostania się do kolejnego etapu!

Organizacją olimpiady zajęły się nauczycielki przedmiotów zawodowych: p. Bogumiła Podkanowicz, p. Anna Sowińska i p. Anna Koczur.

Olimpiada składa się z 3 etapów. Po trzecim:

2.Laureaci, otrzymują ocenę celującą z przedmiotów ujętych w dopuszczonym do użytku w szkole programie nauczania dla zawodu, których zakres treści jest uwzględniony w blokach tematycznych programu olimpiady, Finaliści mają podniesione oceny z przedmiotów objętych programem nauczania o jeden stopień wyżej zgodnie z obowiązującą w szkole skalą ocen.

3.Laureatom i finalistom olimpiady przysługują następujące nagrody (uzależnione od pozyskanych sponsorów):

· nagrody rzeczowe ( np. ciekawe wydawnictwa naukowe, laptopy, tablety itp.)

· szkolenia lub staże w renomowanych firmach przemysłu mody ufundowane przez sponsorów.