Gdy odwiedzamy cmentarze widok mogił, szczególnie tych dziecięcych, wprawia w zadumę, refleksję nad kruchością życia. Ich zaniedbanie, przywodzi na myśl, że zbyt szybkie odejście ze świata żywych, stało się nieistotne dla żyjących. Stąd pomysł, by w czasie zbliżających się Zaduszek, tę pamięć odzyskać  i zadbać  o puszczone nagrobki maluszków.

Pani Kataryna Kozak z wychowankami – klasą III FL zajęła się porządkowaniem samotnych dziecięcych grobów.  Prace poprzedzone zostały zbiórką w naszej szkole zniczy, kwiatów, maskotek, figurek porcelanowych. Wykorzystano je do udekorowania miejsc pochówków małoletnich. Podczas akcji – 23 października 2019 r. uporządkowano ok. 50 grobów.

Informacja p. K. Kozak; tekst p. E. Bogaczyk. Zdjęcia wykonała Patrycja Kurowska z kl. III FL.