21 i 22 listopada 2019 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali słodkości na rzecz koleżanki z Sokoła - Zuzi Plewy. Prócz tego zorganizowana została zabawa andrzejkowa, z której dochód także przeznaczony został dla Zuzy.  W czasie trwania akcji, każdy chętny miał możliwość zakupienia losu i wygrania atrakcyjnej nagrody (ufundowanej przez sponsorów) bądź otrzymania porcji ciasta.
Zebrano łączne 3356,45 zł. Pieniądze przekazane zostaną na leczenie Zuzi.

Wielkie podziękowania Samorząd Uczniowski kieruje pod adresem dyrekcji, nauczycieli ZS 1 za przychylność i zaangażowanie, osób, które upiekły wspaniałe ciasta, uczennic
i uczniów za aktywne włączenie się w akcję oraz strażaków z OSP Maruszyna, którzy zapewnili ochronę w czasie  imprezy andrzejkowej.

Sponsorami nagród byli: firmy Wojas, Mikołajczyk, Spiska Kraina, Fehmi Kebab, Da Grasso, Zadyma, Termy Bania, American Dreams, Borowy Dwór, Hotel Kinga, portal Podhale24 oraz osoby prywatne.

Tekst p. E. Bogaczyk. Zdjęcia p. E. Bogaczyk - sprzedaż ciast oraz Emilia Błęka z kl. I FL - zabawa andrzejkowa.