2. grudnia 2019 r. w naszej szkole był dniem zdrowia i profilaktyki uzależnień. Promowanie zdrowych nawyków żywieniowych odbyło się m. in. poprzez akcję „Jabłko dla ucznia”, pogadanki prowadzone w klasach. O szkodliwości cukru informowała gazetka na korytarzu szkolnym. Znalazły się na niej też wiadomości dotyczące nieuleczalnej choroby roznoszonej przez wirus HIV - związku z tym, że 1. grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS.

Organizacją wydarzeń zajęły się p. Anna Stanek i p. Maria Rzadkosz. W przygotowaniu gazetki pomogła młodzież z klasy I MR.

Byli to: Zuzanna Bieniek, Magdalena Bieniek, Kinga Kaleciak, Kinga Kozielec, Maria Piczak, Roksana Król. Iwona Szpak i Przemysław Sikora. Zakup jabłek sponsorowała Rada Rodziców ZS1.

Notka i zdjęcia p. E. Bogaczyk