Zimowa aura sprzyja organizowaniu kuligów i dobrej zabawie na świeżym powietrzu. Dlatego też uczniowie z klasy III TR 12 lutego 2015 r. z opiekunami - wyposażeni w dobre humory - pojechali do Szczawnicy. A tam usadowili się wygodnie w saniach zaprzęgniętych w parskające raźno konie i wyruszyli na kulig. W drodze – zachęcani przez woźniców - wyśpiewywali różne piosnki. Krótki postój wyzwolił pokłady energii uczniowskiej – odbyła się walka na śnieżki i drużynowe lepienie bałwanów.

Te śnieżne rzeźby prezentowały się znakomicie. Ach ci szkolni artyści z III TR! Po tej przerwie znów wsiedli do sań i popędzili na miejsce, gdzie rozpalono ognisko i tu odbyło się pieczenie kiełbasek, oscypków. Jak się okazało w praktyce - wędzenie ogniskowego przysmaku to sztuka! Po tej kilkugodzinnej eskapadzie nadszedł czas na szklankę „czegoś gorącego” w pobliskiej karczmie. Były rozmowy i żarty, wspólne wygrzewanie się przy kominku aż nadjechał bus i należało wrócić do Nowego Targu. Trzeba przyznać, że aura wyjątkowo sprzyjała tej szkolnej eskapadzie i pozytywnemu nastawieniu uczestników.