Młodzież z klas IV TO i IV TR 9 września pod opieką pań A. Ryś, M. Giełczyńskiej, M. Pietrzak przemaszerowała ulicą Floriańską na krakowski Rynek – ukłoniła się wieszczowi Adamowi i ulicą Szewską, Krupniczą dotarła do budynku Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tu uczestniczyła w Salonie Maturzystów – spotkaniach poświęconych egzaminowi dojrzałości prowadzonych przez ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w następujących spotkaniach:

- Przede wszystkim myśl – jak dobrze zdać egzamin maturalny z matematyki,

- Jak osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym z języka obcego,

- Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego.

Miały one miejsce w Dużej Auli budynku – nowoczesnej, przeszklonej sali wykładowej. Przeszklonej – czyli umożliwiającej obserwację z korytarza… Dlatego też czujne i wprawne oko pana dyrektora przechodzącego akurat tam tędy wyłowiło z tłumu naszą młodzież z opiekunkami. Uśmiechnął się, pomachał i zniknął w tłumie. Czyżby hospitacja wycieczki ;)? Po przystępnie, czasem z humorem prowadzonych pogadankach, strawa dla ciała i powrót do domów. A kto nie skorzystał na tej wycieczce z maturalnych wskazówek – ten trąba!