Mimo padającego deszczu, na hasło "Narodowe Czytanie" pod pomnikiem Adama Mickiewicza w miejskim parku 5-ego września o godzinie 9 stawili się najwytrwalsi miłośnicy literatury pięknej. W parkowej altanie odczytane zostały wybrane fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa, które  zilustrowano unikatowymi grafikami (bezcenne zabytki pochodzące z archiwum biblioteki szkolnej!!!)

Wysłuchaliśmy m.in. relacji  poczciwego Ignacego Rzeckiego - autora "Pamiętnika starego subiekta", opisu pięknej Izabeli Łęckiej, no i oczywiście dziejów beznadziejnej miłości szlachetnego Stanisława Wokulskiego. W  towarzystwie bohaterów powieści nie mogło zabraknąć studentów -  lokatorów kamienicy Łęckich, którzy  uprzykrzali życie baronowej Krzeszowskiej. Na zakończenie spotkanie przeniesione zostało do parkowej kawiarenki, gdzie zmarznięci uczestnicy "Narodowego Czytania" raczyli się gorącą czekoladą, której  z pewnością nie powstydziłby się sam Hopfer.

Do zobaczenia na "Narodowym Czytaniu" za rok!