W niedzielę 14 czerwca od godziny 14:00 trwał na tarasach naszej szkoły Rodzinny Koncert Charytatywny pod hasłem: „Adam pod skrzydłami Sokoła”. Przygotowany został na rzecz Adama Tylki, który urodził się z zespołem Downa, epilepsją oraz autyzmem. Chłopak ten potrzebuje specjalistycznego leczenia, które wymaga sporych nakładów finansowych. W związku z tym pieniądze zebrane w trakcie trwania koncertu w kwocie - 2681,48 zł i 10 euro (wpłacone na konto rodziców chłopaka) pomogą w ratowaniu zdrowia i życia Adama.

Podczas koncertu wystąpiła z krótkim recitalem Zofia Kilanowicz - utalentowana polska śpiewaczka operowa, akompaniował jej Rafałem Kilanowicz. Na wspaniałych tarasach Sokoła pojawiła się także Milena Walosik - z własnymi interpretacjami znanych utworów muzycznych oraz niezwykle energetyczny zespół Ahaju Fusion z Boliwii. Na scenie zaprezentowali się również utalentowani uczniowie ze Sokoła (Ewelina Łabuda, Natalia Wyrostek, Damian Topór z kl. III TR oraz Bernadeta Zawodniak i Szymon Kurowski z kl. I TGR). Zapewnili oni zebranym świetną zabawę przygotowanymi scenkami humorystycznymi.

Podczas trwania koncertu można było obejrzeć modowe propozycje uczniów Sokoła w formie pokazu. Prezentowane kreacje świetnie wyglądały w słonecznym blasku dnia. Przybyli mogli uczestniczyć też w wielu atrakcjach przygotowanych z okazji koncertu m. in. przejechać się Zielonym Żukiem, wykonać profesjonalne rodzinne fotografie, a najmłodsi - brać udział w zabawach sportowo – rekreacyjnych. Wokół Tarasów przy ZS 1 nie zabrakło stoisk ze smakołykami (ciastami, bigosem, pieczoną kiełbaską z żurawiną i oscypkiem) oraz loterii fantowej.

Podczas koncertu odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych na rzecz Adama. Została prowadzona profesjonalnie i z humorem, dzięki czemu zlicytowane zostały wszystkie przygotowane rzeczy.

Pomysłodawcą akcji „Adam pod Skrzydłami Sokoła ” był czynnie działający Samorząd Uczniowski ZS Nr 1.