Dzień Edukacji Narodowej to moment szczególny w roku szkolnym. Święto, które musi znaleźć odpowiednią oprawę artystyczną. Tak było w dniu dzisiejszym - uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. Prowadzili ją, wykazując się pełnym profesjonalizmem - Alicja Sulka, Grażyna Chlebek i Hubert Truty. W części oficjalnej zwrócono uwagę na trud pracy nauczycielskiej. Okraszono ją prezentacjami ukazującymi naszych nauczycieli w dzieciństwie i obecnie. Były życzenia i kwiaty. Następnie nadszedł czas na show w wykonaniu utalentowanych aktorsko uczniów naszej szkoły.

Wystąpili oni w scenkach, które ukazywały etapy kształcenia - Od przedszkola do Sokoła. W scence przedstawiającej epizod przedszkolny świetnie wykreowali swoje role starszaków- Barbara Dzioboń, Patrycja Proszek i Szymon Kurowski. W roli przedszkolanki doskonale sprawdził się ... Damian Topór.  Scenka - W podstawówce - ukazała nam zbiór fantastycznie zarysowanych ról charakterystycznych. Nauczycielkę zagrała Agnieszka Paluszek - była ciepłą, łagodną opiekunką klasy. Dobrosława Rosińska wystylizowała się na przemądrzałą uczennicę, Emilia Koperniak - na słodkie dziewczątko, a Sara Konieczko - na lekkoducha. Hubert Truty został klasowym śpiochem,  Tomek Chowaniec - typowym dresiarzem. I była jeszcze Marysia - wykreowana przez Szymona Maciaszka - której jedynym celem było "robienie bicków", by zostać sportowcem Sokoła!  W kolejnej scence Dorota Bogaczyk świetnie wcieliła się w rolę matki, która po powrocie z wywiadówki  w gimnazjum i zdaje relację z jej przebiegu Jurkowi -mężowi . Jej monolog  pełen emocji i zaangażowania wywoływał salwy śmiechu. W roli Jurka o kamiennej twarzy - Damian Topór okazał się rewelacyjny. Scenka następna dotycząca szkoły ponadgimnazjalnej - Sokoła - zachwyciła przede wszystkim grą Maksa Maruszczaka. Odegrał ucznia, który doznał przemiany. Przestał być klasowym rozrabiaką pod wpływem snu. Towarzyszyli mu tworząc wspaniałe aktorskie tło  - Mateusz Bizub, Daria Nowak, Aleksandra Kaleciak i Weronika Głodek. Zwieńczeniem rozrywkowej części był występ naszej etatowej Gabryśki - w tej roli rewelacyjne czuje się Natalia Wyrostek. Tym razem Gabryśka przybyła na rozmowę kwalifikacyjną do szkoły i starała o posadę nauczycielki.  W roli dyrektora świetnie sprawdziła się Ewelina Łabuda. Wszyscy nasi aktorzy wykazali się inwencją w doborze stroju i makijażu. Dodać na koniec należy, że ten artystyczny montaż miał wspaniałe tło. Była to oryginalna dekoracja, której centralnym ogniwem była - beczka kwiatów!