By tradycji uczynić za dość, w auli naszej szkoły odbył się Szkolny przegląd kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych. Koncertowi towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu świątecznego. Więcej informacji w rozwinięciu.

Jury w składzie: pan dyrektor Grzegorz Józefczyk, pani wicedyrektor Anna Gąbińska, pani kierownik Barbara Gajewska, pana profesor Krzysztof Żebrowski, pani profesor Alicja Wójtowicz oraz Kasia Zakrzewska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, wyróżniło:

- w kategorii kartka świąteczna – prace: Kamili Ostafin z klasy I TGR i Pauliny Chmielak z klasy II TGR,

- w kategorii ozdoba choinkowa – prace: Agnieszki Iglar z klasy II TGR i Pauliny Staszel z klasy IV TO,

- w kategorii stroik świąteczny – kompozycję Macieja Waksmundzkiego z klasy III TGR.

Wymienione osoby zostały nagrodzone, a nagrody wręczył pan dyrektor Grzegorz Józefczyk, pani wicedyrektor Anna Gąbińska  w asyście pani Marii Giełczyńskiej – Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Każdy koncert musi mieć swoich prowadzących dzisiaj ta funkcja przypadła - Emilii Koperniak i Hubertowi Truty z klasy II FI. Wywiązali się oni z tego zadania śpiewająco.

Podczas koncertu zaprezentowały się zgłoszone wcześniej grupy młodzieży z poszczególnych klas. Każde wykonanie brzmiało w naszej auli wspaniale, a wyróżnić należy:

- piękny solowy występ Rafała Saraty w asyście klasy I TI – brawo za odwagę!

- występ klasy I LO – uczniowie z tej klasy byli odświętnie ubrani, szczególnie zwracały uwagę stroje góralskie, zaśpiewali na głosy kolędę „Hej, w dzień Narodzenia” przy akompaniamencie skrzypiec – świetne wykonanie,

- występ klasy II F – ośmioosobowa grupa dziewczyn ubranych w czarne sukienki i mikołajowe czapki przy wsparciu gitary wspaniale zaśpiewała „Gore gwiazda Jezusowi”,

- występ tria (Patrycja Proszek, Patrycja Papież, Bernadka Zawodniak) reprezentującego klasę II TGR – dziewczyny zaśpiewały piękną góralską kolędę „Dobrze, ześ sie Jezu pod Giewontem zrodził” – ze sceny popłynęły ich czyste, donośne głosy,

- solowy występ Maćka Bryniarskiego, który spotkał się z dużym aplauzem ze strony publiczności,

- kolędę „Dzisiaj w Betlejem” w wykonaniu uczniów z klasy III TI „b”- na pewno było ich słychać w niebie, miłym akcentem był mikołajowy strój, w którym zaprezentował się Michał Zachwieja,

- wykonanie włoskiej kolędy "Tu scendi dalle stelle"  przez grupę uczniów z klas III TO i III TGR wyjeżdżających na praktyki zawodowe do Rimini (Włochy),

- brawurowe, multiinstrumentalne wykonanie świątecznej piosenki „Śniegu cieniutki opłatek” i kolędy „Przybieżeli do Betlejem” przez grupę uczniów z III TGR, która na scenie czuła się swobodnie, a wykonanie pieśni sprawiało radość im jak też bisującym słuchaczom; wspaniałe solowe popisy na akordeonie Pauliny Łukaszczyk i na trąbce Waldemara Siuty - brawo!

- wykonanie niemieckojęzycznej kolędy „O Tannenbaum” przez grupę uczniów z klasy III TI „a”  z dedykacją dla pani profesor Krystyny Ziemki (chłopcy stworzyli nowy świąteczny image ubrani w garnitury i w większości w czarne okulary),

- występy uczniów z klasy IV TGI i II TI, które wspomagali śpiewem wychowawcy.

Podkreślić należy, że występy uczniów były dobrze przygotowane, a różnorodność wykonanych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych wskazuje na ich szerokie zainteresowania muzyczne.