W ramach Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 3 grudnia  pod opieką p. Anny Bachulskiej uczniowie z klasy I LO wzięli udział w Wolontariackiej Grze Miejskiej.

Drużyna, którą tworzyli: Gustab Karolina, Karnafel Klaudia, Kubicz Ewelina i Pękała Bartłomiej – przyjęła nazwę Sokoliki i wystartowała o godz. 9.50. Sokoliki musiały przejść trasę, na której w wyznaczonych miejscach czekały na nich zadania. Miejscami tymi były  siedziby organizacji pozarządowych. Oto niektóre z wyzwań, jakim sprostać musiała drużyna: przejazd wózkiem inwalidzkim, obieranie ziemniaków, odczytanie napisu w języku rosyjskim i wykonanie jego szablonu, udzielenie pierwszej pomocy dziecku, zmierzenie ciśnienia krwi, praca z tekstami literackimi i tworzenie hasła, sporządzenie dekalogu dla właściciela psa. Młodzież musiała wykazać się spostrzegawczością, by w miejscach wykonywania zadań znaleźć pudełeczko, w którym znajdowała się naklejka.  Zebranie wszystkich naklejek pozwalało na stworzenie znaku i ukończenie gry. Sokoliki zajęły 3 miejsce i na koniec miały okazję wziąć udział w zabawie typu Escape przygotowanej przez Daniela Sikorskiego z Nowotarskiego Klubu Fantastyki.