10-ego listopada w przeddzień narodowego święta uroczyście uczczona została słowem i pieśnią Ojczyzna. Na scenie auli naszej szkoły wystąpili uczniowie, którzy z powagą i entuzjazmem prowadzili nas przez lata zrywów, walk powstańczych do momentu odzyskania niepodległości. Zmusili do refleksji nad losami obrońców Polski i polskości. Uroczystość ta skończyła się tradycyjnym śpiewaniem pieśni narodowych. Tę podniosłą chwilę wśród szkolnego gwaru zawdzięczamy panu Marcinowi Domaradzkiemu, który przygotował dzisiejszą akademię.

Duże brawa dla biorących udział w uroczystości uczniów! Wśród nich znaleźli się:

- z klasy  I T LO – Barbara Dzioboń, Karolina Gustab, Klaudia Karnafel, Alicja Krauzowicz , Ewelina Kubicz, Patrycja Luberda, Alicja Sulka, Katarzyna Zatłoka, Patrycja Żązel,

- z klasy  I  TI - Dorota Bogaczyk, Grażyna Chlebek, Katarzyna Karlak ,Rafał Sarata, Sebastiana Wnęk,

- z klasy  II TF – Jolanta Bednarz, Paulina Jabłońska, Karolina Kuruc, Sylwia Kustwan, Beata Łopata, Klaudia Szostak, Aneta Zawodniak, Ewelina Zawodniak,

- z klasy  II TO – Izabela Majka, Karolina Podczerwińska,

- z klasy III T GR – Ewelina Gąsienica, Paulina Łukaszczyk.

Na wyróżnienie zasługują: prowadząca Alicja Sulka (świetna konferansjerka), recytatorzy – Ewelina Gąsienica,  Rafał Sarata, Sebastiana Wnęk (wspaniała interpretacja tekstów poetyckich), Karolina Podczerwińska,  Ewelina Zawodniak (doskonałe wykonanie partii solowych pieśni patriotycznych) oraz Paulina Łukaszczyk i Beata Łopata (piękna oprawa instrumentalna uroczystości).