Klasa IV TI oraz grupa informatyczna z klasy IV TIO 18 marca 2015 roku uczestniczyła w Dniu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracownicy uczelni przygotowali bogatą ofertę zajęć, warsztatów, gier dla młodzieży. Uczniowie z naszej szkoły zostali podzieleni na dwie grupy, a każda brała udział innej formie zajęć.


Harmonogram dla pierwszej grupy przedstawiał się następująco:

Warsztat: Tworzenie gier komputerowych w SDL,
Wykład: Od szyfru Cezara do systemu RSA,
Warsztat: Projektowanie i tworzenie gier komputerowych, 
Warsztat: Zaawansowane oszukiwanie w grach internetowych,
Warsztat: Pisanie programu w wiele osób - jak to zrobić, żeby było Git?, 
Wykład: Życie pełne kodów.

A dla drugiej grupy został ustalony w poniższym kształcie:

Warsztat: Projektowanie i tworzenie gier komputerowych,
Wykład: Efekt motyla,
Warsztat: Tworzenie gier komputerowych w SDL, 
Warsztat: Komputerowa animacja ludzkiej postaci. Czy to naprawdę jest aż tak trudne?,
Wykład: Od szyfru Cezara do systemu RSA,
Warsztat: Pisanie programu w wiele osób - jak to zrobić, żeby było Git?.

Dla naszej młodzieży było to ciekawe doświadczenie, związane z ich kierunkiem nauki i z zainteresowaniami, tym bardziej, że przewodnikiem po uczelni został były uczeń Sokoła Mateusz Gacek ( dwa lata temu ukończył naukę w technikum informatycznym).