Właśnie opublikowany został  coroczny Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.  Z zestawienia wynika, że  technika w naszej szkole uplasowały się na 168 pozycji. 168 lokata to powód do radości i satysfakcji, gdyż osiągnęliśmy najwyższe wyniki w powiecie nowotarskim i mamy 18 miejsce w  województwie. W zeszłym roku zdobyliśmy tytuł Złotej Szkoły ( 100 miejsce), dlatego musimy podwoić wysiłki, aby wrócić do pierwszej setki.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych to prestiżowy spis najlepszych szkół w Polsce. Po przeanalizowaniu danych dotyczących 1867 techników oraz 2291 liceów Fundacja Edukacyjna Perspektywy publikuje wykaz 500 najlepszych liceów i 300 techników. Ocena szkoły jest sporządzana na podstawie wyników egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, egzaminów zawodowych oraz sukcesów w olimpiadach. Do przygotowania zestawienia wykorzystuje się informacje ze źródeł zewnętrznych, m.in. zestawień okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej. Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów OKE i przewodniczących komitetów głównych olimpiad.
W 2013 roku zajęliśmy 176 miejsce, w 2014 - 100, niech więc Sokół wznosi się coraz wyżej!