Nasi uczniowie potrafią wspinać się na wyżyny - uzyskują wspaniałe wyniki w nauce, udzielają się społecznie. Z ogromną radością informujemy, że Paulina Stanisz  została stypendystką Prezesa Rady Ministrów.

Nagroda ta przyznawana została najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.Uroczystość, podczas której uhonorowana została Paulina odbyła się 18-tego grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Technicznych i Placówek.Wręczenia dokonał Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. Podczas uroczystości obecni byli m. in.: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Bożena Bryl, Starosta nowotarski Krzysztof Faber, Urzędujący Członek Zarządu Bogusław Waksmundzki.

Paulina Stanisz jest uczennicą technikum w zawodzie technik technologii odzieży. W ubiegłym roku szkolnym otrzymała świadectwo z wyróżnieniem - uzyskała najwyższą w szkole średnią ocen z nauczanych przedmiotów oraz wzorową ocenę z zachowania. Przygotowuje projekty i uczestniczy w pokazach mody organizowanych przez szkołę. Należała do pocztu sztandarowego, który uświetnia ważne uroczystości szkolne. Uczestniczyła w projekcie: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, co pozwoliło jej na odbycie kursów: obsługi programu OptiTex, kreowania wizerunku oraz projektowania i wykonywania form zdobniczych odzieży. Wzięła udział programie unijnym „Leonardo da Vinci” pod hasłem: „Młodzi i kreatywni zdobywają doświadczenie”, dzięki któremu odbyła praktyki zawodowe w Rimini we Włoszech. Jest osobą budząca sympatię. Charakteryzuje ją też otwartość, wrażliwość na potrzeby koleżanek i kolegów.