Dzisiaj tj. 12 marca 2013 nasza młodzież ochoczo zjawiała się w auli szkoły, aby już po raz drugi gromadnie uczestniczyć w Akcji Honorowego Krwiodawstwa. To przedsięwzięcie  popierane przez dyrekcję naszej szkoły zorganizowane zostało przez  przedstawicieli Klubu Honorowych Dawców Krwi  „Kropla” przy IPA Polska Region Nowy Targ.  Od godziny 8.00 do 12.00 krew – 17,5 litra - oddało 39 osób z naszej szkoły, a wśród nich pan dyrektor Grzegorz Józefczyk, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Akcja poprzedzona była 11 marca 2015 r. dwugodzinnym spotkaniem  z przedstawicielkami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Krakowie. Prelekcję dla uczniów pod hasłem  „Oddaj krew, podziel się szpikiem!”  wygłosiła p. dr Ewa Kułacz oraz p. mgr Beata Stryjakiewicz. Lekarki w profesjonalny sposób przybliżyły młodzieży problematykę związaną z krwiodawstwem i transplantacją szpiku kostnego.