8 marca  – to nie tylko Dzień Kobiet w Sokole, ale także nie byle jaka gratka dla wielbicieli języka angielskiego. Na gościnnych występach zaprezentował się w auli naszej szkoły „The Bear Theatre”. Aktorzy – Anglicy przedstawili w sympatyczny i żartobliwy sposób historię Wielkiej Brytanii. Uczestnicząca w widowisku młodzież i nauczyciele sporo dowiedzieli się m.in. o losach króla Ryszarda III, który to desperacko wołał: „A horse, a horse, my kingdom for a horse”. Poznali też dzieje  Ryszarda II.

Było to fascynujące 60 minut, w czasie których uczniowie mieli okazję sprawdzić czy rozumieją „prawdziwy” angielski. Tu i tam słychać było komentarze:„wszystko wiedziałem, co mówią” - radość dla uczniów i … nauczycieli :). Przedstawienie było świetnym urozmaiceniem tradycyjnych lekcji języka angielskiego.