Otworzyliśmy dzisiaj (1. kwietnia br.) drzwi naszej szkoły dla gimnazjalistów i ich rodziców! Zjawili się oni bardzo licznie. Odwiedzali pracownie szkolne i rozmawiali z naszymi uczniami oraz nauczycielami. Uczestniczyli w pokazach, oglądali prezentacje, byli angażowani rozmaite działania z wykorzystaniem szkolnego parku maszynowego, wysłuchali barwnych i rzeczowych informacji na temat kierunków kształcenia w naszej szkole.

I tak w pracowni informatycznej w lekkiej primaaprilisowej formie przyszli uczniowie poznali program kształcenia w technikum informatycznym. Jak naprawić stare zniszczone zdjęcie i tworzyć obiekty w rożnych programach graficznych, jak pisać stronę internetową i tworzyć animację komputerową - tego zainteresowani gimnazjaliści mogli dowiedzieć się w pracowni grafiki komputerowej. A odwiedzając nasze studio fotograficzne - poznawali tajniki pracy fototechnika. W pracowni warsztatów odzieżowych chętni mogli sprawdzić się w modelowaniu przestrzennym, poznać rysunek żurnalowy ubiorów. Gimnazjaliści i ich rodzice mogli zobaczyć praktyczne wytwory rąk naszych reklamowców, logistyków, odzieżowców, grafików i przyszłych fotografów. Wspaniałym dodatkiem do tej bogatej oferty dnia otwartego w naszej szkole było spotkanie z doradcą zawodowym.