Zaświeciło nam dzisiaj brytyjskie słońce! 20. kwietnia br. w auli naszej szkoły odbył się finał konkursu dotyczącego Wielkiej Brytanii. Pojedynek był zacięty, a po dogrywce:

1. miejsce zajęła drużyna ze Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego,

2. miejsce – grupa z naszej szkoły (Zespół Szkół nr 1),

3. miejsce  - drużyna z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Jana Venuleta.

Nagrody uczestnikom wręczył Dyrektor ZS nr 1 – Grzegorz Józefczyk w asyście nauczycieli języka angielskiego prof. Aldony Wielgos-Truty i prof. Dariusza Klicha.

Przebieg konkursu - czteroosobowe drużyny wybierały pytania, a odpowiadając na nie - musiały wykazać się rozległą wiedzą w sześciu kategoriach. Należały do nich: literatura, muzyka, zwyczaje, historia, polityka i rodzina królewska, geografia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie : Izabela Majka i Justyna Bieda z kl. II TO oraz Maciej Parafianowicz i Jakub Koczór z kl. III TI „b”.

Konkurs miał wspaniałą oprawę – konferansjerzy (Alicja Sulka z kl. I TLO i Hubert Truty z kl. I TFI) fachowo prowadzili uczestników przez kolejne pytania konkursowe, muzycznie ubarwiły to spotkanie uczennice: Karolina Podczerwińska, Ewelina Zawodniak oraz grupa młodzieży z klasy III TGR. Wykonali oni dla zebranych kilka brytyjskich przebojów rokowych.

Składamy podziękowania sponsorom konkursu, a należeli do nich - wydawnictwa: Pearson, Oxford oraz Księgarnia Columbus.