W sobotę 21 maja br. gimnazjaliści ich rodzice mieli możliwość odwiedzenia naszej szkoły z okazji dnia otwartego. Na specjalnie stworzonych stoiskach oraz w trakcie warsztatów można było poznać specyfikę kierunków kształcenia w ZS nr 1. Każdy odwiedzający mógł zobaczyć jak funkcjonują pracownie w naszej placówce. Miał też okazję obejrzeć cudeńka powstałe dzięki pomysłowości uczniów – między innymi dowiedzieć się jak tworzone były gry komputerowe związane z naszą szkołą, zagrać w Sokolika oraz poczuć się jak gracz w Minewarcrafta - spacerując po zakamarkach Sokoła. Dla interesujących się kierunkami informatycznymi przygotowano też zajęcia składania i rozkręcania komputerów. Każdy mógł zobaczyć jak wykonuje się profesjonalne zdjęcia, dokonuje się ich obróbki i jak powstaje m. in. fotomontaż.  Dla zainteresowanych modą, reklamą ciekawe okazały się zajęcia - z tworzenia rysunku żurnalowego,powstawania modnej kreacji oraz wykonywania ciekawych gadżetów reklamowych. Słowem atrakcji co niemiara, a każdy odwiedzający znalazł coś ciekawego dla siebie!