Dopisywały dobre humory i duch sportowej rywalizacji podczas piątkowego Dnia Sportu w naszej szkole zorganizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego - prof. Iwonę Najdyhor, prof. Łukasza Gila i prof. Andrzeja Nenko.

Wszyscy (młodzież, nauczyciele) spotkali się w auli, poznali plan dnia, a wychowawcy klas pierwszych otrzymali zadania do podchodów. Następnie prof. Katarzyna Kozak - korzystając z okazji, że dzisiejszy dzień miał stać się manifestacją zdrowia i tężyzny fizycznej - ogłosiła rozpoczęcie w naszej szkole akcji pod hasłem "Noś długie włosy jak my". Zaapelowała o zapuszczenie włosów przez dziewczyny i chłopaków, by je w przyszłym roku mogli oddać na peruki dla chorych na raka.

Po spotkaniu organizacyjnym w auli młodzież z klas pierwszych wyruszyła na podchody. Grupa dziewczyn z klas III TGR, III T0 i II TGR pod wodzą prof. Iwony Najdyhor i w towarzystwie prof. Elżbiety Bogaczyk i prof. Grzegorza Dworaka pomaszerowała niezwykle urokliwą trasą wzdłuż Dunajca do rezerwatu Bór na Czerwonem, by sprawdzić się w nordic walkingu. Pozostali udali się na boisko Orlik i tu rozpoczął się turniej piłki nożnej chłopców i siatkowej dziewcząt. Rywalizacja była niezwykle zacięta.

Jej wyniki przedstawiają się następująco:

Piłka nożna chłopców:

I miejsce - drużyna z kl. III TI "b"

II miejsce - drużyna mieszana z kl. I TLO i ITGR

III miejsce - drużyna z kl. III TI "a"

Zwycięska drużyna rozegrała mecz z grupą nauczycieli w składzie: prof. Łukasz Gil, prof. Andrzej Nenko, prof. Marek Ciężobka, prof. Rafał Opyt, prof. Jarosław Stański, pan dyrektor Grzegorz Józefczyk. W tym roku lepsi okazali się uczniowie.

Piłka siatkowa dziewczyn:

I miejsce - drużyna mieszana z kl. II TGR i I TFI

II miejsce - drużyna mieszana z kl. I TGR i I TLO

III miejsce - drużyna z kl. III TGR

Drużyna dziewcząt zagrała mecz z drużyną nauczycieli w składzie: prof. Iwona Najdyhor, prof. Maria Giełczyńska, prof. Katarzyna Kozak, prof. Joanna Luberda (która z okazji Dnia Sportu założyła charakterystyczną identyfikacyjną koszulkę).

Zaobserwowano, że niektórzy uczniowie szukali innego rodzaju adrenaliny, bo zaszyli się w zaciszu auli szkoły i tu rozegrali turniej karciany (wyniki nieznane - niestety).

Zmaganiom sportowym towarzyszył konkurs na rymowankę/wiersz nt. "Moja aktywność na lekcji wychowania fizycznego". Komisja w składzie: prof. Krzysztof Żebrowski, prof. Agata Stramek, prof. Bogumiła Podkanowicz i prof. Elżbieta Bogaczyk, wyłoniła spośród dostarczonych prac, autorów-zwycięzców:

I miejsce - Dawid Szlachtowski z kl. II TI

II miejsce - Izabela Mucha, Ewelina Gąsienica i Kamila Łyszczarz z kl. III TGR

III miejsce - Dominik Jazgar z kl. I TGR

Wszyscy zaangażowani sportowo uczniowie zostali nagrodzeni (medalami, dyplomami i słodkościami oraz naszymi szkolnymi gadżetami - a nawet maskotką sokołkiem). Nota bene oryginalny projekt i wykonanie dyplomów zawdzięczamy prof. Agacie Stramek.

Bogata oferta dnia pozwoliła ujawnić talenty sportowe naszych uczniów, ale i wyłoniła literackich fanów sportu.