Uczniowie! Samorząd Uczniowski ogłasza rozpoczęcie kampanii wyborczej do Rady Samorządu Uczniowskiego. Więcej informacji w rozwinięciu.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 IM. WŁADYSŁAWA ORKANA W NOWYM TARGU

1. Kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego odbędzie się od 19 do 30 września 2016 r.
  2. Każda klasa wybiera maksymalnie dwóch kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Muszą to być osoby wyróżniające się zdyscyplinowaniem, wysoką kulturą osobistą, grzecznością wobec nauczycieli i kolegów. Kandydaci powinni również cechować się nienaganną opinią wśród uczniów i nauczycieli.
  3. Kandydaci zobowiązani są do zaprezentowania swojego programu wyborczego i swojej kandydatury w formie plakatu wyborczego oraz na stronie facebook - Samorząd Szkolny ZS nr 1 (program można dostarczyć na e-mail: zs1.samorzad.uczniowski@gmail.com w tytule wiadomości wpisując: imię, nazwisko i klasę - w terminie do 30 września.
  4. Wszystkie plakaty wyborcze kandydatów będą wywieszone na korytarzu szkoły.
  5. Dwa ostatnie tygodnie września t.j. od 19 - 30 będą to tygodnie wyborcze. W tym czasie uczniowie zapoznają się z programami wyborczymi kandydatów.
  6. Głosowanie odbędzie się 3 października.
    - Na karcie do głosowania należy umieścić imię, nazwisko i klasę wybranego kandydata.
    - Głosy z kilkoma nazwiskami, puste lub porysowane uznane zostaną za nieważne.
  7. Wybory są powszechne (w wyborach biorą udział wszyscy uczniowie ZS nr 1), równe (głos każdego ucznia jest jednakowo ważny) oraz tajne (każdy głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i nie musi mówić na kogo głosował).
  8. W skład komisji wyborczej wchodzą członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.
  9. Wyniki wyborów będą podane 3 października 2016 r.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
mgr Joanna Kapel