18-ego października br. w nowotarskim MOK-u o godzinie 18-tej odbyło się spotkanie z panią Barbarą Wachowicz - Mistrzynią Mowy Polskiej, autorką licznych książek poświęconych naszym pisarzom i bohaterom narodowym. Uczestniczyła w nim grupka uczniów z naszej szkoły pod wodzą prof. Krzysztofa Żebrowskiego. Wysłuchali oni wspaniałej gawędy o Wielkich Polakach m. in. o tych, którzy są patronami nowotarskich szkół. Nie zabrakło oczywiście piękniej historii o naszym patronie Władysławie Orkanie. Po spotkaniu prof. Żebrowski i prof. Bogaczyk poczekali na pamiątkową dedykację do książki „Malwy na lewadach” autorstwa pani Wachowicz. Książka ta jest własnością szkolnej biblioteki ZS nr 1. Ten moment był też okazją do rozmowy z panią Barbarą.

Samo spotkanie miało dostojny, podniosły charakter. W trakcie snutej opowieści przez Panią w fioletach uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu pieśni patriotycznych.

Uczniowie uczestniczący w spotkaniu z panią Barbarą Wachowicz to: Karolina Łajka, Wiktoria Pundyk i Kacper Szyszka z klasy I FM oraz Szymon Japoł i Dawid Kapka z klasy III I.

(zdjęcia prof. E. Bogaczyk)