W dniach 15. i 16. grudnia br. gościliśmy w murach naszej szkoły p. Jagodę Jurkowską - Kierownika Biblioteki Pedagogicznej, która prowadziła warsztaty "Instrukcja obsługi mózgu". Były to pierwsze zajęcia z cyklu dotyczącego technik efektywnego uczenia się wykorzystujące metody Tonego Buzana (autora wielu poradników dot. zapamiętywania, uczenia się). W warsztatach uczestniczyła młodzież z klas: II LO (15.12) i II FI (16.12).

Zajęcia połączone były z promocją książek Tonego Buzana - "Rusz głową", "Mapy twoich myśli" - w których autor prezentuje sposób funkcjonowania mózgu człowieka, co wymusza wg niego specyficzny sposób uczenia się. Buzan prezentuje rewolucyjne metody usprawniające efektywność pracy umysłowej i innowacyjne sposoby sporządzania notatek, które wspomagają zapamiętywanie (tzw. mapy myśli).

Pani Jagoda Jurkowska zaproszona została przez nauczyciela bibliotekarza, a zajęcia są prowadzone w ramach procesowego wspomagania bibliotek szkolnych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Targu.

(Tekst i zdjęcia: E. Bogaczyk)