W atmosferze radosnego oczekiwania, zaciekawienia odbywał się 21. grudnia br. w auli naszej szkoły- Koncert kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych 2016 połączony z rozstrzygnięciem świątecznego konkursu. Grupy klasowe kolejno wykonywały zgłoszone wcześniej utwory, a oglądający z zainteresowaniem śledzili popisy muzyczne kolegów. Niejednokrotnie żywo reagowali. Po koncercie głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Józefczyk. Podkreślił, że poziom wykonania utworów i poziom przygotowania uczestników - co roku jest wyższy. Dlatego w tym - wyróżniono wystąpienia młodzieży z klas: I FM (muzyczni faworyci koncertu już po pierwszych taktach muzycznych; doskonałe wykonanie świetnie dobranych utworów), II LO (rewelacyjna interpretacja mało znanego utworu "Złota Jerozolima") , III TI (już po raz trzeci wykonując "Dzisiaj w Betlejem" - bliscy perfekcji), IV GR (jak zawsze tryskający energią mimo utrudnień technicznych - szkoda, że to ich ostatni już występ kolędniczy). Młodzież za swe wspaniałe interpretacje utworów bożonarodzeniowych otrzymała słodycze ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Kolędnicy ci uświetnią występem czwartkowe szkolne spotkanie opłatkowe.

Konferansjerami podczas trwania koncertu byli: Emilia Koperniak i Szymon Maciaszek z klasy II FI oraz Kasia Gierat i Kacper Szyszka z klasy I FM. Wywiązali się oni doskonale z powierzonego zadania.

Rozstrzygnięto świąteczny konkurs, na który wpłynęło 21 prac. Ich wykonanie zachwycało pięknem i pomysłowością. W związku z tym jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po dokładnym obejrzeniu prac ustaliło wyniki, które zaprezentowała prof. Anna Ryś - opiekun Samorządu Uczniowskiego. Zdecydowano, że w kategoriach:

stroik świąteczny

I miejsce: Karolina Kozub z kl. I FM,

wyróżnienie: Tomek Mikołajczyk z kl. I TI;

kartka bożonarodzeniowa

I miejsce: Agnieszka Sroka z kl. IV GR,

wyróżnienie: Klaudia Karnafel z kl. II LO;

ozdoba świąteczna

I miejsce: Joanna Paś z kl. III TO,

wyróżnienie: Krystyna Gubała z kl. II FI;

zakładka świąteczna

I miejsce: Aneta Kurnat z kl. II FI.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Jury konkursowe działało w składzie: pan dyrektor Grzegorz Józefczyk, pani wicedyrektor Anna Gąbińska, pani kierownik Barbara Gajewska, pani Alicja Wójtowicz, pani Monikę Dzwolak- Grubarek - nasz gość, pracownik Biblioteki Pedagogicznej oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Rafał Sarata.

Nagrody w konkursie świątecznym ufundował Samorząd Uczniowski. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali bony zakupowe do zrealizowania w znanym sklepie-księgarni, a uczniowie wyróżnionych prac dostali nagrody rzeczowe: pokrowiec na laptop, perfumy, zestaw do upiększania urody.

Przygotowanie koncertu to zasługa: opiekunów Samorządu Uczniowskiego: prof. Marii Giełczyńskiej, Joanny Kapel, Anny Ryś. nauczyciela bibliotekarza: Elżbiety Bogaczyk i oczywiście naszej wspaniałej młodzieży.