Do auli szkoły odświętnie ubrani przybyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, zaproszeni goście - ksiądz proboszcz naszej parafii, przedstawiciele rady rodziców, oraz uczniowie (trójki klasowe), by uczestniczyć w Szkolnym spotkaniu opłatkowym. Na początek zebrani obejrzeli jasełka Czy świąt nie będzie? Spektakl zaprezentowany został przez utalentowaną aktorsko młodzież z klas I FI, I GI, I Ti, IRL, II FI, II LO, IIIO.

W komercjalizacji zatraca się duch Bożego Narodzenia - to spisek. W atmosferze jego tropienia widzowie obejrzeli ziemskie przykłady zatracania się świąt. Zajrzeli też do czeluści piekielnych i odwiedzili niebieskie polany. Na koniec byli świadkami pojedynku diablaków i aniołów. Zwycięstwo tych ostatnich uratowało Święta Bożego Narodzenia. Na scenie zjawiła się Święta Rodzina i zabrzmiała piękna kolęda Bóg się rodzi. Po jej wykonaniu świąteczne życzenia zebranym złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Po jasełkach nadszedł czas na wspólne rozważanie słów Pisma świętego, modlitwę i życzenia. Pięknie duchowe wprowadzenie przygotował dla naszej społeczności ksiądz proboszcz Zbigniew Płachta. Swoje życzenia zebranym przekazał też pan dyrektor Grzegorz Józefczyk oraz przedstawiciel rady rodziców - pan Ryszard Lelito. W czasie świątecznego mityngu wystąpiły grupy kolędnicze z klas I FM i II LO - wykonały dla zebranych utwory bożonarodzeniowe.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Uczniowie, nauczyciele, rodzice dzielili się opłatkiem i ciepłym słowem.