Grupa siedemnastu uczniów z klas trzecich wróciła w sobotę (21. maja br.) z Bournemouth w Wielkiej Brytanii, gdzie odbyła praktyki zawodowe w różnych firmach związanych z branżą IT. Umożliwił im to projekt „Przez praktyki do sukcesu w życiu”, na który nasza szkoła otrzymała grant programu Erasmus+, finansowany przez Komisję Europejską. Młodzież przez czas pobytu mieszkała u angielskich rodzin, samodzielnie dojeżdżała do miejsc odbywania stażów i wykonywała prace zlecone w firmach - niejednokrotnie bardzo skomplikowane. Czas wolny spędzała na poznawaniu malowniczego kurortu - jakim jest Bournemouth położone nad Kanałem La Manche. Stażyści uczestniczyli też w dwóch wycieczkach: do stolicy Wielkiej Brytanii - Londynu i miejsca, gdzie do dziś działa jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie - do Oxfordu. Zebrali nowe doświadczenia, eksplorowali nowe miejsca, doskonale odnajdywali się w nowych sytuacjach problemowych.

Czterotygodniowe praktyki stały się nowym i ważnym doświadczeniem w ich karierze zawodowej.