W auli naszej szkoły 25 maja br. odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas: I TFI, II TGR, II TI, II TO. Zajęcia prowadzone były przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu oraz przedstawicieli nowotarskiej policji w ramach Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Młodzież w trakcie spotkania poznała wyniki konkursu na plakat dotyczący światowego dnia bez tytoniu, obejrzała prezentację i wysłuchała wykładu nt. Alkohol a prawo, skorzystała z smokerlyzera urządzenia służącego do pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz alkogogli, które symulują zachowanie człowieka pod wpływem alkoholu (od 0,8‰ do 1,5‰). Uczniowie wykazywali ogromne zainteresowanie zajęciami, chętnie sprawdzali  kondycję swoich płuc oraz postrzeganie rzeczywistości po spożyciu alkoholu pokonując tor przeszkód z alkogoglami.

Wyniki konkursu na plakat dotyczący światowego dnia bez tytoniu ustaliła komisja w składzie: Anna Augustyn, Ewa Łapsa – pracownicy pionu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE, Elżbieta Bogaczyk, Alicja Wójtowicz oraz Maria Rzadkosz – pedagog  szkolny.

LAUREACI W KATEGORII PLAKAT

• I miejsce  –    Joanna Domalik  z klasy I TFI