etykieta

Nasza szkoła wciąż staje przed nowymi wyzwaniami. W tym roku szkolnym w klasopracowniach informatycznych zaczął działać Profesjonalny serwis sprzętu komputerowego dla szkół. Z uwagi na spore problemy placówek oświatowych w tej materii - nasi adepci zawodu technik informatyk pod czujnym okiem nauczycieli naprawiać będą zepsute urządzenia. A to wszystko zupełnie za darmo! Jedyną gratyfikacją będzie reklama usługi na stronie internetowej szkoły korzystającej z serwisu w ZS nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu.

Mamy już pierwszą placówkę, której sprzęt został przywrócony do stanu używalności – Szkołę Podstawową w Obidowej. Jej komputery odkurzono, przeinstalowano i przygotowano ponownie do pracy, w dwóch przypadkach naprawiono twarde dyski, które miały problemy z systemem plików. Zadania te wykonane zostały przez uczniów klas I TI, II FI oraz II TI, a prac dopilnowali prof. Marek Regiec oraz Michał Pawłowski. Każda serwisowana jednostka centralna otrzymała własny numer. Znalazł się on na specjalnie w tym celu wykonanej naklejce (projekt prof. Alicja Wójtowicz). Ponadto sporządzono dokumentację dokonanych napraw, którą - wraz komputerami - przekazano do Szkoły Podstawowej w Obidowej.

Kolejną placówką zainteresowaną usługą serwisową jest Szkoła Podstawowa w Lasku.Czekamy na kolejne zgłoszenia!