Wiosna przywitana została w naszej szkole w szalony i kolorowy sposób. Niebanalnie przebierani uczniowie wkroczyli w szacowne mury Sokoła. Ze swym menadżerem przy rytmach muzyki zjawili się chłopcy z lat 80-tych, przyleciał Motylek, Batman-Kobieta, przybyli genderowcy i zwierzyniec - grupa pluszowych przytulanek, wśród których nie zabrakło smoka. Były też grzeczne dziewczątka szkolne-paniątka i chłopcy w mundurkach i mundurach, uczniowie i uczennice z zielonym akcentem w ubiorze. W konkursie na najciekawsze przebranie jury w składzie: ks. Tadeusz Skupień, prof. Elżbieta Bogaczyk oraz przedstawiciele SU - Kasia Zakrzewska i Agata Tomaszkowicz, wyróżniło:

1) w kategorii indywidualnej:

-chłopców z lat 80-tych - Szymona Kurowskiego i Sebastiana Borowicza z klasy II TGR,

-Motylka - Darię Nowak z kl. I TGR ,

-w genderowym stroju - Maksyma Maruszczaka z klasy I TGR,

2) w kategorii klasowej - młodzież z klasy I TGR.

Wśród nauczycieli nie miały konkurencji prof. Maria Giełczyńska w niezwykle wdzięcznym stroju kota i prof. Elżbieta Bogaczyk - personifikacji kościaka Stefanka.

Całe to wesołe towarzystwo miało okazję wziąć udział w pokazach filmów, grach planszowych i internetowych oraz turnieju tenisa stołowego. Chętni przebierańcy zostali uwiecznieni na fotografii podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej przeprowadzonej przez prof. M. Pietrzak.

Po niezwykle emocjonujących rozgrywkach wyniki turnieju tenisa stołowego przedstawiają się następująco:

1. miejsce - Bryksy Dominik z kl. II TI
  2. miejsce - prof. Gil Łukasz
  3. miejsce - prof. Stański Jarosław

Grupa miłośników gier strategicznych  RTS (Age of Empires) też znalazła swoich faworytów, a zostali nimi: prof. Pawłowski Michał i Monka Marcin z klasy II TI.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z powitania wiosny w Sokole!