22. listopada br. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Nagle, w trakcie lekcji trzykrotnie zadzwonił szkolny dzwonek – nasz sygnał alarmowy. Nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest plac obok Miejskiego Parku. Tutaj nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację pani wicedyrektor Annie Głąbińskiej.

W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi
Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Tekst: prof. J. Kapel; zdjęcia p. dyrektor G. Józefczyk