Odpowiedź na to pytanie z pewnością będzie twierdząca ze strony każdego rodzica. Szczególnie po wysłuchaniu prelekcji pani Moniki Dzwolak-Grubarek - pracownika Biblioteki Pedagogicznej. W swojej wypowiedzi wyeksponowała ona korzyści płynące z czytania. Pokazała, że warunkują one sukces młodego człowieka nie tylko w szkole, ale i poza nią. Wypowiedź wzbogaciła wieloma barwnymi przykładami.

Prelekcja miała miejsce 23 listopada br. w auli naszej szkoły o godz. 17.00 podczas spotkania z rodzicami. Zebranych powitał pan dyrektor Grzegorz Józefczyk. Poinformował rodziców, że trwa realizacja projektu unijnego, w którym uczestniczynasza szkoła - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. A efektem jego realizacji będzie m. in. zakup nowych książek do biblioteki szkolnej.