23 marca br. logistycy wybrali się na wycieczkę do dwóch zakładów. Pierwszym miejscem, które zwiedzili był zakład produkcyjny Valvex w Jordanowie. Jest to przedsiębiorstwo produkujące armaturę łazienkową. Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa i wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Następnie zostali oprowadzeni po wszystkich działach, gdzie mogli zobaczyć produkcję, przetwarzanie, obróbkę, montaż i pakowanie wyrobów.

Drugim punktem wycieczki było odwiedzenie zakładu logistyczno- transportowego „Raben” w Cholerzynie. Najpierw p. Iwona Manek-Pucka zaprosiła uczniów do sali konferencyjnej, gdzie przedstawiła krótką prezentację opisującą funkcjonowanie firmy. Następie uczniowie mogli przejść po wszystkich działach zakładu i zaobserwować jak wygląda praca na stanowisku logistyka. Ostatnim etapem było odwiedzenie hali magazynowej, gdzie kierownik magazynu szczegółowo opowiedział nam o całym procesie przyjmowania przesyłek, rozładowywania samochodów dostawczych, kompletacji wysyłek oraz odpowiedniej lokalizacji jednostek ładunkowych.

Zadowoleni i zafascynowani pracą logistyka uczniowie wrócili domów.

Tekst i zdjęcia prof. M. Gałka.

Opieką grupę otoczyły: prof. Małgorzata Gałka i prof. Anna Bachulska.