21 kwietnia br. rankiem niewczesnym (ok. 7.50) "wypasionym" i złotym autokarem wyruszyła do Krakowa młodzież z klasy I FM z opiekunami: wychowawczynią prof. M Pietrzak, prof. E Bogaczyk. Na miejsce dotarła przepisowo i przez Planty udała się do Kamienicy Szołayskich, by tam obejrzeć 2 wystawy. Najpierw - "Szufladę Szymborskiej", gratkę dla szperaczy i odkrywców, by w niekonwencjonalnej formie poznać życie, twórczość , osobowość noblistki z 1996 roku. Następnie podziwiała "Potęgę awangardy" - wystawę zorganizowaną i obliczoną na zaskoczenie widza. Bo oglądający poprowadzony zostaje kolejno przez sale, gdzie awangarda ujawnia swe oblicza poczynając - od filmów, przez zdjęcia, obrazy, kolarze, animację i jej muzyczno-dźwiękową interpretację po rzeźby, formy przestrzenne, plany budynków i gobeliny, drzeworyty... Tak zaprezentowana awangarda wywarła tak duży wpływ na naszą grupkę, że pod jej wpływem powstało kilka świetnych rysunków.

Znalazły się one na ściance zamykającej wystawę. I FM swój entuzjazm okazała również wpisując się do pamiątkowej księgi wystawy. Po tych artystycznych i wzniosłych doznaniach, przechodząc przez Rynek Krakowski grupka zawędrowała do Teatru Współczesnego, na warsztaty aktorskie. Tu przez 1,5 godziny wspaniale się bawiła pod okiem aktorki Agnieszki Zielezieckiej. Szkoda, że czas nie dał sie rozciągnąć, ale już czekała na I FM kolejna atrakcja. Lost Souls Alley - strach się bać?! A tam ... odważni może wam opowiedzą...

Była to świetna wyprawa, która zakończyła się już w naszym mieście około 18.00. Lwią część atrakcji zorganizowała dla siebie i klasy Kasia Gierat.

Tekst prof. E. Bogaczyk; zdjęcia uczniowie I FM (m.in. Agata Smarduch)

Więcej zdjęć: