Dzisiaj tj. 8. grudnia br. gościliśmy w auli naszej szkoły dzieci z „Chatki”. Przybyły do nas na Mikołajkowe spotkanie wraz z opiekunami około godziny 10.00. Wspólnie obejrzeli: „Mikołajkowe przedstawienie z książką w tle. Już w trakcie jego trwania dzieci świetnie się bawiły w rytmie energicznej Chocolate”. Zakończenie inscenizacji wiązało się z wręczeniem prezentów. Rozdawał je Święty Mikołaj w asyście aniołków i przy dźwiękach muzyki (w wykonaniu wspaniałego tria instrumentalnego z klasy IV GR: Paulina Łukaszczyk, Iza Mucha, Waldek Siuta). Następnie dzieci wysłuchały mini koncertu świątecznego w wykonaniu - solistki Eweliny Zawodniak z klasy III F oraz chóru, który składał się z uczennic z klasy II LO (Ewelina Kubicz, Karolina Gustab, Klaudia Karnafel, Basia Dzioboń, Gabrysia Zarotyńska, Ewelina Buba) i dziewczyn z klasy II GR (Ola Kaleciak, Daria Nowak). Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wspólną zabawą. Gdy nadszedł czas pożegnania, dzieci odprowadził do autokaru Święty Mikołaj i Miko - pomagając nieść prezenty. Oczywiście młodzież, pan dyrektor i nauczyciele również zostali obdarowani przez dzieci z "Chatki" pięknie wykonanymi stroikami świątecznymi oraz słodyczami i owocami. Spotkanie to uwolniło ogromne pokłady pozytywnej energii i empatii.

Mikołajkowe przedstawienie z książką w tle

W inscenizacji promującej m. in. czytelnictwo wspaniale się sprawdzili w aktorskich kreacjach uczniowie klasy II LO i II GR: Klaudia Karnafel (Mama, tancerka), Bartek Pękała (Bartek-syn), Ala Sulka (Józio), Basia Dzioboń (Rózia), Gabrysia Zarotyńska (Zosia), Paweł Majerczak (Zły Pan zamieniony w mysz), Kamil Czyszczoń (Miko), Ewelina Kubicz (Aniołek, tancerka), Karolina Gustab (Aniołek, tancerka), Ola Kaleciak (konferansjer, Aniołek), Daria Nowak (Aniołek), Dominik Ziach (Dresiarz), Kacper Rusin (Dresiarz), Sebastian Zięba (Dresiarz), Maks Maruszczak (Święty Mikołaj), Ewelina Czaja i Ewelina Buba (tancerki).

Wspaniałym dopełnieniem przedstawienia i mini koncertu był występ wspomnianego już tria muzycznego z klasy IV GR. Dzięki Paulinie, Izie i Waldkowi całe spotkanie zyskało doskonałą oprawę dźwiękową.

Aktorzy, tancerze i muzycy - byliście świetni!!!

Organizacją imprezy zajęły się prof. A. Bachulska i prof. E. Bogaczyk oraz klasa II LO.