Nasza uczennica Joanna Potaczek z 3 klasy ucząca się w zawodzie technik przemysłu mody wzięła udział w niecodziennym konkursie - VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Szyciu zorganizowanym przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa. Konkurs odbył się tamże 25.03.2021 r.

Zdaniem uczestników mistrzostw było w określonym czasie uszycie sukienki według własnego pomysłu przygotowanego wcześniej. Jury konkursowe brało pod uwagę takie aspekty jak m.in. jakość odszycia, zastosowanie odpowiednich zabiegów technologicznych do wybranego wzoru czy dopasowanie materiału do wybranej formy odzieżowej. Joanna uczestniczyła w takich zmaganiach po raz pierwszy i dobrze poradziła sobie z konkursowym zadaniem.

Dodać należy, że w tegorocznych Mistrzostwach wzięło udział 20 osób z 13 szkół z całej Polski. W trakcie trwania wydarzenia zachowano szczególne środki ostrożności: niezbędny dystans, praca w maseczkach. Mimo ograniczeń związanych z pandemią, powstały niezwykle efektowne projekty.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu to szansa na zaprezentowanie wysokich umiejętności krawieckich. Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru oraz jej partnerzy w ten sposób wspierają rozwój szkolnictwa zawodowego w Polsce oraz młode talenty zdobywające szlify w projektowaniu i szyciu.

Informacja i zdjęcia p. M. Gierat; tekst p. E. Bogaczyk