Uprzejmie informujemy, że 15 kwietnia 2021 roku odbył się w formie zdalnej Szkolny Konkurs Typograficzny, którego laureatką została Kamila Piekarczyk z klasy III GI. Drugie miejsce zajął Wojciech Białoń (klasa II PGP), a trzecie Aleksandra Orawiec (klasa III GI). W konkursie tym wzięli udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, którzy odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących liternictwa, reguł składu tekstu oraz rozpoznawania krojów pisma.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom, gdyż test był nie lada wyzwaniem. Życzymy sukcesów w dalszym zgłębianiu tajników projektowania graficznego!

Organizacją i przeprowadzeniem konkursu zajęły się panie uczące grafiki: p. Agata Starmek i p. Emilia Łukaszka.

 Informacja i grafika p. Emilia Łukaszka