Jak tradycja każe, w pierwszą wrześniową sobotę (04.09. 2021) odbędzie się ogólnopolska akcja znana pod hasłem Narodowe Czytanie. W tym roku dziełem zaproponowanym do wspólnej lektury jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Sztuka o Zbyszku, który uwielbiał chodzić na „lumpkę”, Hesi i Meli uczonych przez matkę, że „skromność to skarb dziewczęcia”, a przede wszystkim energicznej i przedsiębiorczej właścicielce kamienicy, wyznającej zasadę „brudy trzeba prać we własnym domu”, niezmiennie porusza serca i sumienia widzów wciąż stykających się ze z hipokryzją i fałszem.

Zapraszamy na Narodowe Czytanie w Zespole Szkół nr 1 w sobotę 4 września o godzinie 9.30 pod pomnikiem Adama Mickiewicza w miejskim parku.

Poloniści ZS1 w Nowym Targu

   

Nasze wydarzenie znajduje się na mapie Narodowego Czytania 2021, link poniżej

https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2021/uczestnicy-akcji/